Domovská stránka Stájová guma

Stájová guma

20. 11. 2019

Stáj dělá podlaha. Myslete na pohodlí svého koně

Ve stáji se váš kůň musí cítit bezpečně. Stáj a box mají být místy odpočinku, nabírání sil i pravidelné péče. Co ale kromě střechy a stěn dělá tato místa skutečně útulným utočištěm? Je to především podlaha. A tak při budování nebo rekonstrukci stáje začněte skutečně od podlahy. Přečtěte si, jaký komfort vašemu koni, ale i vám, může přinést stájová guma.
stájová guma

Hlína, dřevo nebo beton? Ani jedno. Váš kůň by hlasoval pro stájovou gumu

Ve většině stájí a boxech se můžete setkat s několika druhy podlah. Často se pod podestýlkou schovává hliněné, prkenné nebo betonové podloží. Každá z variant má své klady , ale i zápory.
 
  • Podlaha z dřevěnných prken je krásným estetickým doplňkem. Tuto radost, ale může předčit fakt, že dřevo je náchylným materiálém, který dostává obzvláště ve stájích pořádně zabrat. Jeho životnost je omezená a brzy dochází k hnilobě.
  • Hliněná podlaha, která je nejekonomičtější variantou, bývala tradičním stájovým podložím našich předků. Mezi její nevýhody patří velká nasákavost a proměna v kluzké bahno. Pravidelné mytí a koňská moč zkrátka udělají své.
  • Betonová podlaha v současnosti patří mezi nejrozšířenější typy podloží. Oceníte především její odolnost. Zato koňská kopyta na tomto povrchu trpí. Řešením je zpravidla velké množství podestýlky, která částečně ubírá betonové podlaze na její tvrdosti.
  • Asfaltová podlaha se bere jako alternativa k tvrdému a kluzkému betonu. Je měkká, takže není pro koně takovou fyzickou zátěží. Na druhé straně bývá náročná na zhotovení - musí se použít ve větší vrstvě. Problematická je ale i její trvanlivost.

Snadná údržba a bezpečí

Podlahy ze stájové gumy mají značné přednosti oproti jiným typům povrchů.
  • Snadno se umívají a desinfikují. Jsou odolné proti neagresivním chemikáliím a dalším látkám.
  • Stájová guma je měkkávýborně izoluje teplo. Díky široké škále profilů a povrchových úprav neklouže.
stájová guma se hodí i do kotců

Stájová guma v sobě snoubí komfort s bezpečím. Hodí se i ven

Nejefektivnějším typem podlahy, který zároveň přináší nejvíce komfortu, je stájová guma. Co si pod tímto slovním spojením představit? Jedná se výrobky z převážně syntetického kaučuku, které mají tvar rohoží nebo desek. Jednotlivé typy se od sebe liší nejenom tloušťkou, ale i profily na vrchní straně. Gumové - pryžové podlahy se instalují nejčastěji na beton nebo na rovný hliněný a jílový podklad. Použít je zpravidla můžete jak v interiéru, tak exteriéru.

Poslouží nejen koním, ale i hospodářským zvířatům a psům

Stájovou gumu můžete použít jak ve stájích a boxech pro koně, tak i v kotcích pro psy nebo maštalích pro skot a další hospodářská zvířata. Její využítí je v hospodářství i průmyslu univerzální. 

Buďte pečliví, nebo svěřte instalaci podlahy odborníkům

I u pořizování podlahy ze stájové gumy platí přísloví: Dvakrát měř, jednou řež. Obecně platí, že podlaha musí být na nehrbolatém vyspádovaném povrchu a především těsnit. Pokud se dostane vlhkost mezi stájovou gumu a podkladovou podlahu z betonu nebo hlíny, mohou se začít tvořit plísně. Pokud si myslíte, že pokládka stájové gumy je nad vaše síly, obraťte se na nás. Gumové podlahy jako firma ADITEG nejen vyrábíme, ale pomůžeme vám i s instalací.

Vyberte si desku z regranulátu a kaučuku. Myslete i na rozměry stájové gumy

V naší nabídce najdete desítky podlah ze stájové gumy, které jsou přehledně rozděleny podle materiálu, tloušťky a dalších veličin. Desky vyrábíme ve standartizovaných rozměrech-pásech. Vybrat si samozřejmě můžete podle potřeb i m2 přesně na míru vašim požadavkům.

S regranulátem myslíte na přírodu. Podívejte se na výběr stájových gum z recyklovaného materiálu

Regranulátové desky, které dobře poslouží jako odolná podlaha do stájí, vyrábíme z regranulátu. Recyklujeme staré pneu a vdechujeme tak pryži nový život. Regranulátové desky si můžete vybrat v tloušťkách 3 - 20 mm.

Desky z kaučuku si vyberte podle vnějšího profilu

Podívejte si i na desky ze styrenbutadienového kaučku (SBR), který vyniká odolností proti oděru a dobrou snášenlivostí krátkodobých velkých teplot. Kromě rozličných povrchových profilů v nabídce najdete i kaučukové desky v tlouštkách od 8 do 15 mm.

I rohože mají ve stájích své místo. Podívejte se na jejich přehled

Zpravidla platí, že otevřené rohože by kvůli propusnosti neměly být na místech ve stájích nebo kotcích, kde zvíře tráví podstatnou část času. Je to přirozené, voda a zvířecí moč se nezachytí na povrchu, ale protečou na podklad, kde dlouhodobě páchají neplechu. Otevřené rohože se však výborně hodí ven nebo na místa, kterými zvířata pouze procházejí. V naší nabídce najdete i rohože, které můžete skládat díky "zámkům" do sebe.
Výhody pro vás
Dárky nad 10.000 Kč
Káva nebo víno k velkým nákupům.
Platba kartou
On-line, okamžitě a hned
Kontakty

Omlouváme se, ale vzhledem k probíhající aktualizaci nového systému nemusí ceny a stav skladových zásob e-shopu souhlasit. Děkujeme za pochopení.