Stájová guma

Stáj dělá podlaha. Myslete na pohodlí svého koně

Ve stáji se váš kůň musí cítit bezpečně. Stáj a box mají být místy odpočinku, nabírání sil i pravidelné péče. Co ale kromě střechy a stěn dělá tato místa skutečně útulným utočištěm? Je to především podlaha. A tak při budování nebo rekonstrukci stáje začněte skutečně od podlahy. Přečtěte si, jaký komfort vašemu koni, ale i vám, může přinést stájová guma.
kůň ve stáji

Hlína, dřevo nebo beton? Ani jedno. Váš kůň by hlasoval pro stájovou gumu

Ve většině stájí a boxech se můžete setkat s několika druhy podlah. Často se pod podestýlkou schovává hliněnéprkenné nebo betonové podloží. Každá z variant má své klady , ale i zápory.

Druhy stájových podlah

Klady a zápory často používaných stájových podlah.
 1. Podlaha z dřevěnných prken

  Je krásným estetickým doplňkem. Tuto radost, ale může předčit fakt, že dřevo je náchylným materiálém, který dostává obzvláště ve stájích pořádně zabrat. Jeho životnost je omezená a brzy dochází k hnilobě.
 2. Hliněná podlaha

  Je nejekonomičtější variantou, bývala tradičním stájovým podložím našich předků. Mezi její nevýhody patří velká nasákavost a proměna v kluzké bahno. Pravidelné mytí a koňská moč zkrátka udělají své.
 3. Betonová podlaha

  V současnosti patří mezi nejrozšířenější typy podloží. Oceníte především její odolnost. Zato koňská kopyta na tomto povrchu trpí. Řešením je zpravidla velké množství podestýlky, která částečně ubírá betonové podlaze na její tvrdosti.
 4. Asfaltová podlaha

  Bere se jako alternativa k tvrdému a kluzkému betonu. Je měkká, takže není pro koně takovou fyzickou zátěží. Na druhé straně bývá náročná na zhotovení - musí se použít ve větší vrstvě. Problematická je ale i její trvanlivost.
stájová guma jako podlaha pro koně

Snadná údržba a bezpečí

Podlahy ze stájové gumy mají značné přednosti oproti jiným typům povrchů

 • Snadno se umívají a desinfikují. Jsou odolné proti neagresivním chemikáliím a dalším látkám.
 • Stájová guma je měkká a výborně izoluje teplo. Díky široké škále profilů a povrchových úprav neklouže.

Stájová guma v sobě snoubí komfort s bezpečím. Hodí se i ven

Nejefektivnějším typem podlahy, který zároveň přináší nejvíce komfortu, je stájová guma. Co si pod tímto slovním spojením představit? Jedná se výrobky z převážně syntetického kaučuku, které mají tvar rohoží nebo desek. Jednotlivé typy se od sebe liší nejenom tloušťkou, ale i profily na vrchní straně. Gumové - pryžové podlahy se instalují nejčastěji na beton nebo na rovný hliněný a jílový podklad. Použít je zpravidla můžete jak v interiéru, tak exteriéru.

Poslouží nejen koním, ale i hospodářským zvířatům a psům

Stájovou gumu můžete použít jak ve stájích a boxech pro koně, tak i v kotcích pro psy nebo maštalích pro skot a další hospodářská zvířata. Její využítí je v hospodářství i průmyslu univerzální. 
g-aditeg

Buďte pečliví, nebo svěřte instalaci podlahy odborníkům

I u pořizování podlahy ze stájové gumy platí přísloví: Dvakrát měř, jednou řež. Obecně platí, že podlaha musí být na nehrbolatém vyspádovaném povrchu.Pokud si myslíte, že pokládka stájové gumy je nad vaše síly, obraťte se na nás. Gumové podlahy jako firma ADITEG nejen vyrábíme, ale pomůžeme vám i s instalací.

 

Chci poradit
Ozvěte se nám hned teď
Jsme vám během pracovního týdne k dispozici. Zašlete nám svůj dotaz na zboží nebo zakázku pomocí rychlého formuláře.
 *
 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Zavolejte nám
+420 515 320 023
Po–Čt 6:30–15:30
Pá 6:30–13:00
Polední přestávka 11:30–12:00
Napište e-mail
info@aditeg.cz
Najdete nás na adrese
ADITEG, s. r. o.
Vrbovec 321, 671 24 Znojmo
Navigovat přes Google mapy